Okulary biometryczne

Jesteśmy jednym z kilkunastu zakładów optycznych w Polsce oferujących swoim Klientom soczewki biometryczne

Rozwijamy się, by móc dostarczać Naszym Klientom najlepsze i najnowsze rozwiązania, dlatego nasz gabinet optometryczny wyposażyliśmy w skaner DNEye, który wspiera pracę naszego optometrysty podczas badania wzroku.

Biometria to nowe podejście do tworzenia soczewek progresywnych i jednoogniskowych. Szkła biometryczne tworzone na podstawie biometrycznego modelu oka, biorą pod uwagę niepowtarzalny kształt i rozmiar Twoich oczu. B.I.G Vision (biometric intelligent glasses – okulary biometryczne) to nowa jakość w optyce i optometrii, która polega na odejściu od tradycyjnego poglądu, w którym przyjmuje się standardowe pomiary oka. 

Okulary biometryczne to przełom w dotychczasowym podejściu do produkcji soczewek okularowych, oznacza porzucenie tradycyjnego, ograniczonego postrzegania, że widzimy oczami, a skupienie się na roli mózgu w procesie widzenia.

W biometrii zakłada się,  że każde oko jest inne, niepowtarzalne i wymaga indywidualnego podejścia. Kształt i długość oczu są tak indywidualne jak Ty, podobnie jak ułożenie centrum ostrego widzenia w oczach. Rozpoznanie indywidualnych parametrów i odtworzenie ich na soczewce pozwala na stworzenie okularów, które zapewnią idealną ostrość widzenia i komfort użytkowania. Wraz z firmą Rodenstock wychodzimy z założenia, że każde oko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia, uniwersalny model oka to przeszłość.  

Zaprojektowanie biometrycznego modelu oka jest możliwe dzięki skanerowi Rodenstock DNEeye Scanner. Posiadając takie urządzenie jesteśmy w stanie zmierzyć Twoje oczy jeszcze dokładniej niż dotychczas. Urządzenie tworzy model biometryczny 3D oka i przesyła go do Rodenstock, gdzie parametry są nanoszone na soczewki z dokładnością do mikrometra. 

W ten sposób otrzymujesz najbardziej indywidualne i idealnie dopasowane soczewki, a tym samym najostrzejsze możliwe widzenie. 
Soczewki wykonane w technologii biometrycznej zapewniają wysoki kontrast widzenia, najlepsze widzenie zmierzchowe i nocne, najszersze pole widzenia oraz naturalne odbieranie kolorów.

Najostrzejszy kontrast widzenia

 

Najlepsze widzenie nocne

Najszersze pole widzenia

Najlepsze postrzeganie kolorów

Jest to obietnica Rodenstock’a poparta obserwacjami medycznymi i inwestycją w rozwój najnowocześniejszych urządzeń technologicznych w dziedzinie medycyny i optometrii. Urządzenie DNEye skanuje takie parametry oka: długość gałki ocznej, moc sferyczną rogówki, głębokość komory przedniej, moc astygmatyczną rogówki. Zmierzone parametry biometryczne na etapie produkcji zostają zintegrowane z soczewkami.

Opcja B.I.G Vision dostępna jest zarówno z soczewkami jednoogniskowymi jak i progresywnymi Rodenstock.

Skaner DNEye pozwala na stworzenie wysoce precyzyjnych soczewek progresywnych na podstawie kompletnego modelu biometrycznego oka. Dzięki czemu uzyskujemy soczewki progresywne dopasowane do indywidualnych wymagań użytkownika.

Zadaniem skanera jest stworzenie biometrycznego modelu oka i przesłanie zmierzonych parametrów do producenta soczewek okularowych Rodenstock. Badanie skanerem uzupełnia pełne badanie refrakcji przeprowadzone przez optometrystę. Wynikiem pracy optometrysty oraz urządzenia DNEye są w pełni zindywidualizowane progresywne okulary biometryczne, które biorą pod uwagę: aberracje niższego i wyższego rzędu, wielkość źrenicy w bliży i dali w różnych warunkach oświetleniowych, a także topografię rogówki oraz głębokość komory przedniej, tak by ostatecznie dostarczyć Klientowi szkła progresywne o najszerszym polu widzenia, dopasowane do jego indywidualnych zachowań wzrokowych w jaki dokładnie pracuje nasze oko, uwzględniając ruch obrotowy gałek ocznych oraz różnice w korekcji do dali i do bliży. 

W procesie produkcji soczewek na indywidualne zamówienie równie istotnym badaniem jest pomiar indywidualnych parametrów twarzy i wybranej oprawy. Do tego właśnie służy nam w codziennej pracy wieża pomiarowa, która wykonując jedno zdjęcie z dwóch perspektyw wskazuje na parametry twarzy Klienta w połączeniu z wybraną oprawą. Pomiary te są również brane pod uwagę podczas montażu soczewek. 

Jesteśmy autoryzowanym partnerem Rodenstock oraz ekspertem soczewek biometrycznych