Okulary progresywne

Prezbiopia to naturalny proces związany ze starzeniem oka. Prezbiopia (starczowzroczność) pojawia się najczęściej u osób po 40. roku życia. W tym okresie życia pojawiają się pierwsze problemy z akomodacją oka (mięśnie wzroku starzeją się i nie są już tak elastyczne), na skutek czego tekst np. w gazecie zamazuje się lub słabo widzimy po zmroku. Pierwsze oznaki prezbiopii to przede wszystkim odsuwanie od oczu przedmiotów, aby móc je zobaczyć wyraźniej (np. menu w restauracji, ekranu telefonu). Prezbiopia to nie choroba, lecz naturalny proces – nie da się mu wprawdzie zapobiec, ale można sobie z nim skutecznie poradzić nosząc okulary progresywne.

Dziś szkła progresywne to najbardziej zaawansowane technologicznie szkła dostępne na rynku. Miliony ludzi na świecie doceniają ich skuteczność i wygodę. Szkła progresywne mają za zadanie pomóc nam widzieć wyraźnie na każdą odległość. Oferta szkieł progresywnych jest bardzo szeroka, wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od etapu prezbiopii, stosowanej korekcji, rodzaju wybranej oprawy okularowej, ulubionego hobby, rodzaju wykonywanej pracy, czy trybu życia.

Czy do okularów progresywnych trudno jest się przyzwyczaić?

Zaawansowane technologie wykorzystane przy projektowaniu i produkcji soczewek progresywnych do minimum skracają czas przyzwyczajania się do nich. Aby wykonywanie codziennych czynności stało się przyjemnością, okulary progresywne powinny być dobrane i zamontowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika.

Dlatego w naszym salonie posiadamy profesjonalne urządzenie pomiarowe Rodenstock 3D ImpressionIST, z pomocą którego dopasujemy Twoje okulary progresywne uwzględniając receptę, ale także Twoje potrzeby i wymagania wzrokowe, aby zapewnić najlepszą jakość widzenia. System kamer skanując indywidualne parametry klienta pomaga nam dostarczać okulary progresywne „szyte na miarę” – dopasowane do potrzeb, wymagań wzrokowych oraz fizjologii Naszych Klientów. Personalizacja w optyce to nie przyszłość, lecz teraźniejszość.

Dlaczego szkła progresywne są lepsze od zwykłych okularów?

Wiele osób skarży się, że okulary ograniczają ich codzienne życie. Szczególnie, gdy w sklepie potrzebują odczytać cenę, wtedy zazwyczaj noszą swoje okulary do czytania na głowie lub usilnie zaczynają szperać w torbie, by je odnaleźć. Dzieje się tak, dlatego że typowe okulary jednoogniskowe zapewnią wyraźne widzenie tylko na jedną odległość. W przypadku prezbiopów, czyli osób, które nie widzą wyraźnie z bliska, konieczne są co najmniej dwie pary okularów: do dali oraz do bliży, a często również na odległości pośrednie, do oglądania telewizji czy pracy przy komputerze. Szkła progresywne to połączenie tych wszystkich okularów. Jedna para zapewnia widzenie na wszystkie odległości. Przejście między strefami do widzenia na różne odległości jest płynne i fizjologiczne, dlatego szkła progresywne zapewniają komfort przy użytkowaniu, estetyczny wygląd i brak konieczności ciągłego zmieniania okularów.

Rozwijamy się, by móc dostarczać Naszym Klientom najlepsze i najnowsze rozwiązania, dlatego nasz gabinet optometryczny wyposażyliśmy w skaner DNEye, który wspiera pracę naszego optometrysty podczas badania wzroku. 

Zadaniem skanera jest stworzenie biometrycznego modelu oka i przesłanie zmierzonych parametrów do producenta soczewek okularowych Rodenstock. Badanie skanerem uzupełnia pełne badanie refrakcji przeprowadzone przez optometrystę. Wynikiem pracy optometrysty oraz urządzenia DNEye są w pełni zindywidualizowane progresywne okulary biometryczne, które biorą pod uwagę długość gałki ocznej, wielkość i pracę źrenicy, czy głębokość komory przedniej, tak by ostatecznie dostarczyć Klientowi szkła progresywne o najszerszym polu widzenia, dopasowane do jego indywidualnych zachowań wzrokowych.

Prezbiopia nie musi Cię ograniczać! 

Odwiedź nasz salon, a dobierzemy szkła progresywne odpowiednie dla Twoich potrzeb wzrokowych. I będziesz mógł cieszyć się wyraźnym widzeniem na każdą odległość, bez ograniczeń!

Odwiedź nas i zapytaj o rozwiązanie dla siebie!