Soczewki barwione

W dzisiejszym świecie wada wzroku nie może ograniczać i nie ogranicza. W naszym salonie oferujemy soczewki korekcyjne barwione przeciwsłoneczne, polaryzacyjne oraz fotochromowe.

Wszystkie soczewki okularowe (zarówno bezbarwne jak i barwione) dostępne w naszym salonie posiadają filtr UV. Ochrona przed UV nie jest związana z kolorem soczewek okularowych. Skuteczność ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB wynika z materiału i powłoki, która się na nich znajduje. Wskaźnikami ochrony przeciwsłonecznej jest współczynnik E-SPF oraz 100% UVA – to on informuje o stopniu ochrony przeciwsłonecznej.

Posiadamy także rozwiązania, dla osób cierpiących na choroby oczu. Barwienia medyczne sprawdzą się m.in. w chorobach plamki żółtej.

Soczewki barwione oferują właściwą ochronę przed światłem słonecznym oraz dzięki barwieniu fizjologicznemu gwarantują naturalne widzenie – zapewniają właściwe postrzeganie kolorów. W zależności od producenta soczewek nasz Klient może dobrać, spośród szerokiej gamy barwień, kolor soczewki według swoich upodobań i potrzeb, a także wybrać intensywność zabarwienia (od 5% do 85% mocy zabarwienia). Pastelowe, lekko zabarwione soczewki sprawdzą się w pomieszczeniach i w umiarkowanych warunkach słonecznych – będą stanowiły stylowe dopełnienie outfitu oraz podkreślą kolor oczu.

Kolor barwienia soczewek może być także podyktowany specjalnymi potrzebami oraz stylem życia naszych klientów. Wiemy, że dobry kontrast i optymalny komfort widzenia są kluczowymi elementami podczas wykonywania pracy lub uprawiania sportów. Dlatego w naszej ofercie klienci znajdą także specjalne barwienia sportowe oraz do pracy w uciążliwych warunkach oświetlenia. Polaryzacja sprawdzi się zarówno podczas jazdy samochodem jaki i uprawiania ulubionego hobby.

Dla fanów ekstrawagancji, którzy lubią zabłysnąć, przygotowaliśmy ofertę lustrzanych soczewek korekcyjnych (mirror).

Soczewki fotochromowe

Soczewki fotochromowe to inteligentne soczewki, które dostosowują się do zmieniającego się oświetlenia. Reagując na otaczające Cię otoczenie, soczewki fotochromowe zaciemniają się gdy wychodzisz na zewnątrz i stają się przejrzyste, gdy przebywasz w pomieszczeniach. W zależności od jakości fotochromu – soczewki wolniej lub szybciej będą reagować na warunki temperaturowe oraz świetlne w Twoim otoczeniu. Możesz wybrać spośród wielu dostępnych kolorów barwień: trzech podstawowych (brąz, szarość, zieleń) oraz innych stylowych, żywych kolorów. Soczewki fotochromowe są również dostępne w wersji dla kierowców, które są jeszcze bardziej czułe na warunki oświetleniowe oraz temperaturowe – dzięki czemu barwią się za szybą samochodu. Soczewki fotochromowe to idealne rozwiązanie, dla osób, które oczekują maksymalnego komfortu i najwyższej jakości widzenia zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.