Soczewki biurowe

Po 40. roku życia potrzebujemy różnych korekcji (mocy) do dali, do czytania i do komputera. Pracując w biurze z dokumentami i komputerem, okulary do czytania mogą okazać się niewystarczające – wyraźnie widzimy w nich tylko dokumenty, a obraz na monitorze zamazuje się, przez co spoglądamy z nad okularów, co po dłuższym czasie może skutkować bólem pleców, karku, a nawet bólem głowy i oczu. 

Niewątpliwie jest to uciążliwe i niekomfortowe, a także szkodliwe dla zdrowia. Pamiętajmy, żeby chronić oczy nie tylko odpowiednim antyrefleksem, ale także zapewnijmy oczom komfort wyraźnego widzenia decydując się na specjalną konstrukcję soczewek.

Naszym klientom po 40. roku życia polecamy soczewki biurowe (tzw. półprogresy), które zapewnią wyraźne i komfortowe widzenie z bliska (czytanie) i w odległościach pośrednich (w najbliższym otoczeniu: komputer, klient siedzący naprzeciw). Dzięki soczewkom biurowym niedogodności z ciągłą zmianą okularów lub noszeniem ich na czubku nosa znikają na zawsze. Możemy czuć się komfortowo nosząc okulary w sposób naturalny, dzięki czemu zyskujemy także na młodszym wyglądzie.