Soczewki okularowe

Krótkowzroczność i dalekowzroczność oraz astygmatyzm to wady wzroku (wady refrakcji), które można skorygować za pomocą okularów. Wada wzroku to nie choroba, dlatego nie leczymy jej, tylko rekompensujemy za pomocą okularów.

Soczewka okularowa stanowi unikalną konstrukcję, która ma za zadanie skorygować wadę wzroku. W zależności od rodzaju wady wzroku, istnieją różne rodzaje soczewek okularowych: jednoogniskowe, relaksacyjne, biurowe, progresywne, soczewki dla kierowców, dla dzieci, sportowe, przeciwsłoneczne i fotochromowe. Wszystkie rodzaje soczewek są dostępne w kilku materiałach, które warunkują ich grubość i odporność, jak również lekkość.

Soczewki jednoogniskowe pozwalają odzyskać ostrość widzenia na dowolną odległość. Jeśli widzisz wyraźnie obiekty blisko Ciebie, a te daleko rozmazują się lub odwrotnie. Mrużysz oczy, by lepiej widzieć, odczuwasz ogólne przemęczenie, miewasz bóle głowy, a Twoje oczy są zaczerwienione i zmęczone, to rozwiązanie jest oczywiste – potrzebujesz okularów jednoogniskowych, które pomogą Ci odzyskać ostrość widzenia na dowolną odległość. Dla Ciebie oznacza to: ogólną poprawę doznań wzrokowych, lepsze samopoczucie, a także większe bezpieczeństwo, np. w ruchu ulicznym.

Czy potrzebuję okularów?
Trzy czynniki wskazujące na nieprawidłowe widzenie:

Bóle głowy i napięcie
Brak pewności za kierownicą
Niska jakość widzenia o zmierzchu i w ciemności

Często przecierasz oczy lub mrugasz, żeby widzieć wyraźniej na większą odległość? Odczuwasz ból głowy (szczególnie w miejscu czołowym) przy długotrwałym czytaniu lub pracy przy komputerze? To objawy nieprawidłowego widzenia.