Soczewki relaksacyjne

Soczewki relaksacyjne to soczewki jednoogniskowe, specjalnie stworzone z myślą o użytkownikach urządzeń cyfrowych oraz o osobach, które dużo czasu spędzają pracując w bliży (uczniach, studentach, pracownikach biurowych). Specjalnie zaprojektowana konstrukcja soczewek relaksacyjnych wspiera wysiłek akomodacyjny oka podczas pracy w bliskich odległościach. Dodatkowa moc w dolnej części soczewki zapewnia: redukcję zmęczenia oczu podczas długotrwałego korzystania z urządzeń cyfrowych, lepsze widzenie małych znaków oraz naturalną postawę podczas korzystania ze smartfonów.

Korekcja do bliży (dodatkowa moc w dolnej części soczewki) jest konieczna z powodu niewystarczających zdolności oka do akomodacji („przystosowanie” ostrości widzenia przez mięśnie układu wzrokowego). Podczas długotrwałego korzystania ze smartfonu z odległości bliższej niż 40 cm widzenie może stać się niewyraźne, a oczy męczą się na skutek nadwyrężania mięśni układu wzrokowego przy pracy w odległościach ultrabliskich, do których nasze oczy nie zostały przystosowane. Badania wykazują, że ludzie patrzą w ekranu urządzeń cyfrowych z bliższej odległości niż ta, z której czytają gazetę lub książkę. Ponadto, czcionka w takich urządzeniach jest bardzo mała, co zmusza oczy do bardzo wytężonej pracy. W soczewkach relaksacyjnych komfort widzenia na ultrabliską odległość zapewnia ekskluzywna technologia dystrybucji mocy.

Soczewki relaksacyjne mogą być polecane osobom już od 14. roku życia, szczególnie tym, które cierpią na syndrom cyfrowego zmęczenia wzroku.

Do najczęstszych objawów, tzw. syndromu widzenia komputerowego należą:

Jeśli po całym dniu pracy przy komputerze, Twoje oczy są tak samo zmęczone, jak mięśnie Twojego ciała – to soczewki relaksacyjne będą idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!